Video pro Kinect přináší videokonverzace služby Messenger na konzoli Xbox 360

Už je to tady! Kinect pro Xbox je nyní k dispozici i v ČR a v týmu Windows Live jsme z toho velmi nadšení, protože více než 300 milionů uživatelů služby Messenger na celém světě díky tomu získává nový způsob, jak zůstat ve spojení se svými přáteli prostřednictvím služby Messenger. Po uvedení této novinky budou uživatelé s členstvím Xbox LIVE Gold moci přímo z televizoru zahájit videokonverzaci se svými přáteli pomocí nové funkce Video pro Kinect. Videokonverzace může probíhat nejen mezi dvěma konzolami Xbox, ale z televizoru je možné se spojit i s přáteli a příbuznými, kteří službu Messenger využívají ve svém počítači PC či Mac vybaveném webovou kamerou.

Aktivní videokonverzace

Aktivní videokonverzace Seznam přátel ve službě Messenger zobrazený v uživatelském rozhraní služby Xbox LIVE

Seznam přátel ve službě Messenger zobrazený v uživatelském rozhraní služby Xbox LIVE

Seznam přátel ve službě Messenger zobrazený v uživatelském rozhraní služby Xbox LIVE


Podle společnosti IDC má integrovanou webovou kameru 90 % přenosných počítačů prodaných v roce 2010. Jen samotná služba Messenger zajišťuje 420 milionů videokonverzací měsíčně. Průměrná délka videokonverzací přitom je 12 minut a téměř 10 % z nich trvá déle než hodinu. Z průzkumu mezi zákazníky vyplývá, že lidé si pořizují webové kamery a používají videokonverzace hlavně proto, aby se mohli spojit se svými přáteli a příbuznými. Díky již tak velmi široké dostupnosti webových kamer a nyní také možnosti použití služby Video pro Kinect v rámci Xbox Live se snadné používání videohovorů přímo z obývacího pokoje brzy stane zcela běžnou záležitostí.

Nové inteligentní kamery senzoru Kinect toho dokáží mnohem více než běžné webové kamery připojené k počítači. Automaticky mění úhel záběru a přiblížení a fyzicky se naklání nahoru a dolů tak, aby v průběhu videokonverzace senzor mohl sledovat váš pohyb po místnosti. A pokud do zobrazované oblasti vstoupí další osoba, kamera automaticky změní ohraničení snímků tak, aby se všichni účastníci videokonverzace vešli do záběru.

Videokonverzace z počítače PC nebo Mac s uživateli služby Video pro Kinect v rámci služby Xbox Live poskytuje stejné celoobrazovkové zobrazení jako při konverzaci s uživateli pracujícími s počítačem. Webové kamery od společnosti Microsoft, jako například nová kamera LifeCam Studio, umožňují bezproblémovou práci se službou Messenger včetně funkcí, jako je například tlačítko hovoru, pomocí něhož lze snadno zahájit videokonverzaci s kontakty ve službě Messenger nebo přáteli ve službě Xbox. A bez ohledu na to, zda používáte Xbox, počítač PC nebo Mac, v průběhu videokonverzace si můžete také samozřejmě vyměňovat textové rychlé zprávy.

Další informace, jak lze společně používat službu Windows Live Messenger a Kinect, najdete zde.

tým Windows Live CZ

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Messenger se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s